Kako bi pomogla zdravstvenim radnicima, koji su prva linija odbrane za vreme epidemije korona virusa, kompanija 4U pharma je pokrenula akciju izrade zaštitnih vizira.
Akcija traje već tri nedelje, a u tom periodu je napravljeno i podeljeno preko 1500 zaštitnih vizira zdravstvenim radnicima koji rade širom Srbije.
Osim zaposlenih iz kompanije, akciji su se priključili i studenti, sportisti kao i drugi ljudi otvorenog srca, koji se bave različitim profesijama, pa svi zajedno doprinose uspešnoj realizaciji ovog humanog projekta.
4U pharma poziva sve zdravstvene radnike, kojima su potrebni viziri za zaštitu na radu u ovim teškim trenucima za njihovu profesiju, da zahteve upućuju na mail office@4youpharma.com ili putem Messenger-a, tj. slanjem poruke u inbox na Facebook profilu 4U pharma.
U zahtevu je potrebno navesti ime i prezime, broj telefona, naziv i adresu zdravstvene ustanove, kao i broj potrebnih vizira za kolektiv u kome rade.
Zaštitni viziri se šalju direktno u zdravstvenu ustanovu, a izrada i dostava su besplatni.
Iz 4U pharme naglašavaju da davanje i solidarnost nisu obaveza. Davanje je pitanje izbora o tome kako želimo da živimo naš život.
Ovo vreme prepoznaju kao vreme solidarnosti i humanosti, vreme da uradimo nešto za druge. Vreme kada treba više da mislimo na naše bližnje i da uradimo koliko možemo za zajednicu u kojoj živimo.
Oni smatraju da ako naš svet ne vidimo kao zajednicu, a naše živote kao nerazdvojnu celinu te zajednice, vreme je da pogledamo ponovo i da shvatimo da smo jedni drugima zaista potrebni.
Jane Čestovaliev, generalni direktor 4U pharma naglašava: “Smisao postojanja, vrednost i identitet naše zajednice 4U pharma, utemeljeni su na ideji i suštinskom pitanju – Šta mi možemo da uradimo za druge iz ljubavi, u zajednici u kojoj živimo i radimo? Ekstremne situacije, kao ova u kojoj se sada nalazimo, su test našeg zajedništva i naše ljudskosti.”
4U pharma ovom akcijom poručuje da se u ovakvom vremenu svaki pomak na bolje računa i jasno je da svako od nas može da doprinese na neki mali ili veći način.
Oni davanje ne posmatraju kao donaciju već kao napor da naprave konkretan pomak da nešto urade za zajednicu, da nekome pomognu, da nekoga dodatno zaštite. U vanrednom vremenu pandemije i moru teških i negativnih informacija, oni žele da naprave nešto dobro i pozitivno, da nešto promene i da pomognu drugima.
“Pokazalo se, baš kao i uvek, da ukoliko svako od nas učini bar malo, zajedno možemo mnogo više.” – ističe Čestovaliev.
Ovde možete pogledati VIDEO.
Komentari 0