Foto> Pexels
Tik tok je popularna aplikacija koja sve veću popularnost dostiže i u Srbiji. Iako je prvenstveno namenjena za kreiranje i deljenje kratkih video-formi, sve češće se koristi za postavljanje izazova među korisnicima koji su najblaže rečeno – bizarni: od lizanja ve-ce šolje kao dokaza da ne možete da obolite od virusa korona, do stavljanja hemijskih sredstva na oči kako bi se promenila njihova boja. Kako da se deca zaštite od ovih opasnosti i ne podlegnu ovim izazovima koji mogu da budu opasni po život?
Psiholog Tamara Maslovarić navela je za TV Prva da je svesna izazova na različitim aplikacijama, i ističe kako su adolescenti posebno zainteresovani za njih. Kao razlog tome navodi da je ulaženje u rizične situacije karakteristična za njihov uzrast, i da se njihova sklonost ka tome može očekivati.
Maslovarić napominje da je za roditelje važno da upoznaju vreme u kom njihovo dete živi i da ga ne porede i sa svojim vremenom kad su oni sami odrastali. Dodaje da je bitno da ne prave otpor prema vremenu u kom dete živi.
Ako razumemo svoje dete, onda će i dete da razume kad im nešto saopštimo, smatra ona.
Ističe da su adolescenti koji umaju bliske i verne prijatelje manje skloni rizičnim aktivnostima.
Smatra da je sa mlađom decom lakše jer će nas bolje saslušati i pre će nas poslušati , i ističe da je ključ svega u razgovoru koji je pun razumevanja i poštovanja.
Komentari 0