Foto: Pixabay
On je kazao da se uprava Kliničkog centra odlučila na ovaj korak kako bi pacijentima olakšala dolazak do lekara.
„Time će se smanjiti i oni redovi koje svakodnevno vidite ispred mog kabineta. Da se malo rasteretimo i da svako radi svoj posao“, naglasio je Radovanović.
On je podsetio da u Kliničkom centru u Nišu radi 3.500 ljudi i dodao da komunikacija sa pacijentima u mnogome zavisi od vaspitanja koje zaposleni donose od kuće.
„Ne možemo sve da vaspitamo, ali možemo da ih naučimo da odgovaraju na pitanja pacijenata“, kazao je Radovanović.
Prema njegovim najavama, novi Klinički centar u Nišu uskoro će dobiti savremeni heliodrom i tako naći na mapi onih zdravstvenih ustanova do kojih se može doći najsavremenijim vidom transporta.
Radovanović je najavio da će 4. do 7. oktobra u Nišu biti organizovan jedan od najvećih skupova iz oblasti spinalne hirurgije koji će okupiti najpoznatije domaće, ali i svetske stručnjake iz te oblasti.
Neurohirug Lukas Rasulić rekao je da će na kongresu posvećenom spinalnoj hirurgiji učestvovati oko 500 lekara iz više od 30 zemlja iz zemlje i sveta.
Prema njegovim rečima, na skupu će biti reči o savremenim načinima lečenja oboljenja i povreda kičmenog stuba, a osim na predavanjima, lekarima će savremene metode lečenja biti demonstrirane i u operacionim salama
Najobolje bi bilo da se svi zdravstveni radnici presele na klinike da uvek budu dostupni. I da se organizuju kursevi upotrebe kompjutera kroz obaveznu edukaciju svih iz kucnog vaspitanja jer bi to doprinelo smanjenju guzvi izpred ambulanti