Pametne igračke za pravilan razvoj: Vodič za odabir igračaka za svaki uzrast

Pametne igračke za pravilan razvoj: Vodič za odabir igračaka za svaki uzrast

Tokom odrastanja vaše dete će napredovati kad su psiho-fizičke sposobnosti u pitanju. Kako se dete bude razvijalo, tako će i igra i igračke postajati sve komplikovanije i zahtevnija. Ovo su igračke koje će vašem detetu na pravi način omogićiti da se razvija.

 

Foto: Pixabay

Fizičke sposobnosti, motorne veštine se još više usavršavaju. Deca uče da voze bicikl i skejt. Rukotvorine postaju sve složenije i dete možete potrošiti sate praveći narukvicu od perli ili crtajući komični strp.

Vršnjačke veze su sve važnije i vaše dete će postajati sve više zainteresovano da se igra sa njima nego sa vama. Ali upamtite da čak i kad vaše dete poraste, vi ste i dalje najbitniji drug za igru – tako da pokušajte da upamte te zajedničke igre. Porodične večeri za igru su jedan od načina da se svi okupe.

I sada je vreme da isprobate nove avanture, kao što je vožnja bicikla na putu, to je nešto što deca nisu mogla dok su bila mlađa i morate ih nadgledati da bi bili bezbedni.

Pametne igračke za veliku decu

Konopac za preskakanje. Preskakanjem konopca sa prijateljima, deca uče kako da sačekaju svoj red i da se slažu sa vršnjacima. Svo to preskakanje i potrebna koordinacija, podstiče razvoj motorike i veštinu rešavanja problema.

Karte i društvene igre. Kartaške igre kao što su magarac ili društvene poput Čoveče ne ljuti se ili čak šah, uče ih strategiji, pravilima pregovaranja i fer igri. Podstaknite saradnju i pomozite detetu da nauči kako da se izbori sa emocijama koje dolaze sa pobetom i porazom.

Muzički instrument. Učenje da svira klavir, violinu, gitaru ili drugi instrument podstiče slušanje i finu motoriku, kao i građenje veštine slušanja.

Naučne igračke. Setovi za hemiju, dvogled, teleskop ili druga igračka koja podstiče veštine rešavanja problema pomaže u napretku u matematici i nauci i pomažu razvoj maštanja.

Savršena igračka: Vi.

Beba koja gleda u visilicu, dete koje je prohodalo slaže kocke, predškolac crta vodenim bojicama – to su sve aktivnosti koje se mogu raditi samostalno.

Ali nemojte podceniti svoju ulogu. Naposletku, vi ste ti koji kače visilicu, vrte je i podstiču bebu da je prati. Vi ste ti koji su prvi pokazali bebi kako da slaže te kocke. I vi sedite pored svog deteta i bojite, crtate ili čitate knjigu, vi im pružate pažnju koja im treba da izgrade samopuzdanje i da se osećaju voljeno i sigurno.

Igračke su oruđe da pomognete detetu da se razvija, ali su roditelji ti čiji se karakter razvija.

Yumama

0
Ostavi komentar

Povezani članci