Ako savladate tehniku preusmeravanja, pomoću nje možete da izbegnete devedeset pet posto uobičajenih konflikata.
Kako sam već ranije napomenuo, kod mališana je fantastično to što veruju skoro svakoj laži koju im izgovorite, što ih čini lakim za preusemeravanje.
Još jedna dobra strana preusmeravanja je ta što se izvodi kroz igru, pa je i zabavno. Zapravo preusmeravanje najbolje funkcioniše kada je veselo. Ako je vama zabavno, znači biće i njima. Zabava je zarazna. Granice preusmeravanja su prilično otvorene i nepoznate. Svakog dana roditelji izmišljaju nove načine i pomeraju granice preusmeravanja, kakve donedavno nismo mogli ni sanjati.
Međutim, moram napomenuti da je nekima preusmeravanje teže nego drugima. Oni se muče s tim. Istina je , međutima kada se uhodate, cela stvar postaje laka i zabavna. Zbog toga ću ovde izneti neke ideje da vas podstakenam ako vam se učni da je početak težak.
Priručnik za početnike: efikasni metodi preusmeravanja
- Promenite temu
Ovo je najlakši način – jednostavno premenite temu. Na primer, ako vaš mališan gnjavi oko kupanja, jednostavno premenite temu: „Šta si lepo radio danas u školici?“
- Prefokusirajte se na prijatniji deo zadatka
Umesto da se svađate oko nečega -„Smesta uđi u kadu“ – jedostavno prenesite pažnju na zanimljiviji deo onoga što radite „Hajdete da vidimo da li gumena patkica ume da pravi mehuriće“
- Pronađite zabavniji način da obavite zadatak
Umesto da vam bude dosadno. živnite malo. Na primer, umesto da kažete „Hajde, prekini sa gnjavažom i kreni na kupanje“, mogli biste reći: „Hajde da poletimo do kade kao sedmoglava aždaja“, pa podignite dete i „preletite “ ga do kupatila pušajući zvuke kao aždaja sve dok ne sleti u kadu, gde ćete ugasiti vatru koju bljuje: „Sssssssss, ugasila se vatra“
Komentari 0