Koordinacija
Verovali ili ne, nakon drugog rođendana, vaše dete je dovoljno poraslo za osnove origamija! Origami je tradicionalna japanska veština (iako se izum papira vezuje za Kinu i 2.vek n. e.) kreiranja modela od papira. Za početak dete savija papair na pola, a nešto kasnije i po dijagonali. Možda vam ne deluje tako, ali gotovo svi mališani su u uzrastu od 2+ godine u stanju da to urade. E sad, šta tačno želimo od nih nije nam lako da objasnimo. Ukoliko dete bude razumelo šta se od njega očekuje, ako to pokažete na primeru, verbalizujete i učinite zabavnom sposobnošću karakterističnom za stariju decu, vašem detetu će biti lakše da odgovori na ovaj vaš zahtev.
Osim oblikovanja papira, pravo je vreme da počenemo da učimo kako se pravilno drži olovka. Nakon toga uvežbavamo crtanje pravih linija. I dalje se očekuje od deteta da pravi kulu, ovog puta od 8 spratova, ali ako ste u prethodnom periodu uspešno savladali postavljene zadatke, ne morate gnjaviti dete. U nekom periodu im naprosto dosadi da ređaju kocke, ili kao kulu ili kao most. Umesto toga, moj vam je savet da se fokusirate na najrazličitije puzle. One nisu skupe, na tržištu postoji gotovo bezbroj različitih modela, od najrazličitijih materijala, pa biste mogli da probate sa tim. Možda se iznenadite!
U ovih 6 meseci trebalo bi da dete nauči da bocka bocke po ivici polja, kao i da niže manje perlice na žicu. Možete koristiti kupovne perlice ili bojene makarone, od kojih zajednički pravite nakit za mamu ili drugu dragu žensku osobu (ne morate insistirati na tome da to bude nakit za samu devojčicu, naročito ako je u pitanju temperama bojena testenina, kako biste izbegli potencijalne alergijske reakcije na dečijoj koži).
Komentari 0